Uzdravit se z atopáku?

Moje zkušenosti jasně ukazují, že to jde.

Atopák, veškeré alergie, astma, bronchitidy a záněty dýchacích cest jsou pryč. Když jsem to dokázala já, dokážeš to i ty.

Pár vašich referencí

Afirmace pro zdraví

....pro všechny, co mají atopický ekzém.

Po několika letech studia sebe i ostatních lidí s atopickým ekzémem, jsem vytvořila tyto afirmace. Tato nahrávka afirmací míří na NEJhlubší místa v podvědomí, které jsem zjistila u lidí s atopickým ekzémem.

Tuto nahrávku ti doporučuji poslouchat minimálně 23 dní a to vždy, když jdeš spát.. Když spíš, tvoje vědomí je otevřené a lépe se zapisují nové programy.

Podobně účinné to je hned po probuzení.

Ideální je nahrávku poslouchat i během dne. Čím častěji, tím lépe.

Více info k individuálnímu přístupu napište na info@harmonyvibes.cz

S láskou Petra ♡

Můj život s atopickým ekzémem

 S atopickým ekzémem jsem žila od narození až do svých 24 let. Celý život jsem žila v přesvědčení, že je to nevyléčitelná autoimunitiní nemoc. Dokud jsem nezjistila, že je tomu jinak.

 

Šest uvědomění k uzdravení
Petra Hodovalová

6 ZÁSADNÍCH UVĚDOMĚNÍ NA CESTĚ K UZDRAVENÍ

 

"Každá nemoc se rodí v naší mysli"

Tento jednoduchý ebook popisuje 6 základních uvědomění k pochopení, proč jsme nemocní. Dnešní medicína se zaměřuje na léčení (ne vyléčení) následků daných nemocí. Ale pokud se chceme UZDRAVIT, je nutné najít příčinu.

PODROBNÝ NÁVOD K UZDRAVENÍ Z ATOPÁKU

Za čas, který jsem věnovala svému vyléčení a vyléčení dalších jsem vytvořila ucelený popis mé cesty, který tě může inspirovat na tvé cestě k uzdravení. Jsou to zkušenosti moje a ostatních lidí. Je to inspirace, kudy se můžeš vydat. Pokud sis přečetl/a můj příběh a informace o atopáku a chceš udělat něco pro své uzdravení.

V NÁVODU NALEZNETE:

 • - Co je atopický ekzém a autoimunita?
 • - Jak a kde začít?
 • - Co jíst/nejíst?
 • - Oprava mikrobiomu
 • - Výživa organismu, restart imunity
 • - Psychosomatika
Jak na to?
Petra Hodovalová

Kdo jsem?

Normální holka, co zažila na vlastní kůži - doslova - že atopák je vyléčitelný, a to je přesně to, co chci předat vám. Naději a pravdu. Informace, které jsou zatím známé o atopickém ekzému, nejsou tak zcela úplné. Totiž každá nemoc je vyléčitelná. Bohužel pochází z hlubší vrstvy nás a je potřeba se na celou tu ,,diagnozu" podívat z úplně jiného úhlu pohledu.

Dříve jsem si myslela, že moje nemoc je největší životní zlo. Teď už vím, že je to můj největší dar. Pokud by můj příběh pomohl alespoň pár z vás, budu opravdu vděčná :).

ATOPICKÝ EKZÉM

LÉKAŘSKÝ POHLED VS. MOJE OSOBNÍ ZKUŠENOST

Než shrnu, co atopický ekzém vůbec je, je nutné si specifikovat slovo ATOPICKÝ – toto slovo je odvozeno od řeckého ATOPOS, což znamená ZVLÁŠTNÍ, CIZÍ. Proto lékaři tvrdí, že původ ekzému je NEZNÁMÝ!

Atopický ekzém je ,,po lékařsku“ autoimunitní nevyléčitelné onemocnění, které se projevuje citlivostí kůže, citlivostí sliznic dýchacích cest a trávicího traktu, které je také spojeno s běžnými alergiemi např. na pyl, na roztoče, na prach, na kosmetiku, a jídlo.. Zkrátka úplně na všechno, co kolem nás žije. Většinou je ekzém provázen astmatem a bronchitidou, což byl i můj případ.

Jedná se o zvýšenou a absolutně nevyváženou reakci imunitního systému na tyto látky.

Atopický ekzém očima atopika je psychiku oslabující (možná zabíjející) ekzém, který si nás doslova a do písmene zotročí. Ničí naše už tak malé sebevědomí, lásku a působí destruktivně na celou naši psychickou i emoční stránku.

Projevuje se suchými nebo mokvajícími místy na těle, které šíleně svědí a berou nám veškerou pozornost a energii, kterou bychom mohli klidně vložit do nějaké smysluplné činnosti, ale to nejde, protože se musíme pořád drbat! Máme divný vlasy, divný nehty a celkově jsme celý takový suchý..

 • Nejlepší rady ostatních:  
 • - tak se už neškrábej,
 • - proč si to něčím nenamažeš?
 • - proč s tím nejdeš k doktorovi?
 • - proč už s tím něco neuděláš?
 • - proč si tu mikinu/kalhoty nesunáš, když je takový vedro?
 •  
 • Jasně, haha… tak jsem se zasmáli a můžeme pokračovat..

My všichni atopici moc dobře víme, že to nejde. Je to silnější než my. Zažili jste taky chvíle, kdy jste si kůži raději opařili horkou vodou, protože bolest byla příjemnější než svědění? Nebo jste měli peřiny od krve nebo postel plnou suchý kůže? Nebo jste se učili jak stát, aby si nikdo nevšiml, že máte atopický ekzém? Co si oblíkat, aby to to nikdo neviděl? Nebo se vás už někdo zeptal, zda náhodou není tvůj ekzém přenosný? A ideálně ještě s pohoršeným úšklebkem? Jasný, tohle všechno a ještě spoustu dalšího mám za sebou.. 

Taky určitě znáš to, že s kámošema nejdeš na koupálko, nebo nejdeš sportovat, protože víš, že jakmile se zapotíš, tak se ti to zase zhorší. Takže sedíš doma jako hromádka neštěstí a vytváříš výmluvy, proč zrovna nikam nemůžeš..

Předpokládám, že většina kolegů atopiků trpí také na záněty dutin, záněty průdušek, celoroční otravné rýmy, alergie, astma, atd...

Dále lékaři tvrdí, že atopický ekzém, je dědičný. Zajímavé je, že v našem širokém rodinném kruhu neměl nikdo nikdy sebemenší náznak atopického ekzému.

AHA!

Tak alespoň něčím jsem v rodině byla průkopníkem 🙂

Další fakt, kterému se lékaři stále diví je to, že výskyt celosvětově stoupá. No, kdyby se váženě zajímali, z čeho ekzém pochází, možná by se přestali divit.

 

Jak se u nás ,,léčí" atopák?

 

Přijdeš k lékaři, ukážeš mu ekzém a on ti napíše antihistaminika. V mém případě těžká závislost na Xyzalu. Když jsem někam jela a zapomněla jsem ho, už jsem měla šílený stavy, co bez něj budu dělat, i když mi nic nebylo. Dále kortikosteroidy .To jsou hormony, které na malou chvilku uleví svědění ale z dlouhodobého hlediska kůži ještě ztenčují a oslabují. Ok, děkuju ze skvělou léčbu.

Nebo nějaký další masti, kterýma, když jsem se namazala, tak jsem se leskla jako zrcadlo a byla jsem mastná tak, že bych mohla mastit veškeré pečící nádobí všem pekařům v celý Praze. No a samozřejmě oblečení ani nedopereš…

                                                                                   

Taky moji rodiče museli vyhodit na radu lékaře koberce a záclony (chudák mamka – je vysazená na estetiku, co se týče bydlení). Aniž by věděli, že je to úplně zbytečný.

Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by se mě lékař zeptal, jak se cítím po psychické stránce, nebo jestli např. mi reakci nezpůsobuje nějaká potravina či nějaká opakující se situace v životě?

A jak se máme z bavit tohoto neustále opakujícího se zánětu kůže?

Budu k Vám upřímná.. Krémy Vám fakt nepomůžou. Problém totiž pramení z velké hloubky Vás samotných. Ale víte co je výborná zpráva? Jakmile se rozhodnete zbavit této nemoci a začnete na sobě pracovat, tak nejenže se zbavíte ekzému, ale začne se vám dařit v ostatních aspektech života.. (vztahy, kariéra, .. vše na co si vzpomenete).

Můj ekzém byl můj velký Učitel a nikdy nepřestanu děkovat, že jsem si tímto vším prošla.

 

Videa, která jsem natočila na ytb

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Moje zkušenost s atopákem

Atopický ekzém se mi na těle vytvořil hned po narození, proto mu říkám kámoš.
Byl součástí mého života přesně 24 let.

Po prvním výsevu paní doktorka předepsala nějakou mastičku a mamka mazala a mazala… A takto se stal součástí mého života, jelikož tohle byla celá léčba.

Samozřejmě mamka z toho byla hodně nešťastná (to jsou asi všechny mámy), jelikož neustále koukala na svoje dítě, jak se škrábe do krve, trpí, nemůže spát. Občas se to řeší i tak, že se ručičky zavážou na noc, aby se dítě nemohlo drbat - takže dítě uvězněné v kazajce. To musel byt fakt super pocit, ještě, že si to vědomě nepamatuju.

Ale já byla chytrá, takový věci mě vůbec nerozhodili a byla jsem schopná se škrábat i tou látkou, co jsem měla na těle, takže pohoda.. ale to všichni atopici znáte taky, žejo?

 Dokud jsme ještě mimina a neuvědomujeme si plně svoje bytí, tak trpí hlavně rodiče. Ale problém přichází, jakmile si začneme uvědomovat, že jsme jiný než ostatní děti.

 

 

Ostatní děti se válej na louce, běhají po lese a tak.. Ale já jsem to neměla tak jednoduchý. Než jsem vyšla ven, musela jsem si nastříkat něco do nosu, něco do očí a ideálně si vzít 10 kartonu kapesníků, protože bez nich to nešlo. V kapse jsem měla něco na astma a hlavně nezapomenout Xyzal!!!

Aby toho nebylo málo, pořád jsem měla zánět dutin a průdušek. Dokonce jsem chodila na punkci nosních dutin. No a to byl teda zážitek, raději nechci ani vzpomínat. Je to jediný zážitek, který si z raného dětství pamatuju. Byly mi 4 roky. Táta sedí v čekárně, máma mi drží nohy, sestra ruce a doktorka natahuje obrovskou jehlu a vráží mi ji do nosní přepážky. Teče spoustu krve. Fuj, au, nechte mě žít prosím! Já jsem řvala jako lev, táta z čekárny raději svižným krokem odešel, aby neslyšel můj řev. Nejlepší na tom bylo, že se to opakovalo vícekrát a lékařka nakonec prohlásila, že to vlastně bylo zbytečný, protože mám záněty dutin asi z alergie a né z rýmy.

 

,,Pecka! Dostala jsem alespoň toho šedýho slona za odvahu od mamky!! "'

 

Spoustu hodin strávených na alergologii ani nechci počítat, kde si paní doktorka vždycky ,,nadatlovala‘‘ do počítače všechno, co se událo za poslední půlrok, předepsala Xyzal a další chemii a šla jsem domu. Děkuju pěkně. Ani nechci vědět, kolik peněz rodiče utratili za krémy a vakcíny a všechno okolo.

Dětství jsem nějak přežívala.. měla jsem klidnější stavy, a pak taky šílený stavy.. Však to znáte taky.  

Období puberty bylo hustý, tam mi to pochroumalo sebevědomí asi nejvíce. Nejhorší byly otázky typu: Není to nakažlivý?

Ale já se zpětně nedivím, protože to fakt nevypadalo hezky. Když to ale člověk zažívá, nemůže pochopit, proč to ty lidi nechápou?? 

Tohle všechno ale bylo nějakým způsobem únosné, však jsem byla zvyklá.

Největší mazec přišel v době, kdy jsme se rozešli s přítelem po 6 letech vztahu. Musela jsem se odstěhovat, najít si novou práci v novém městě a tam jsem to měla asi nejhorší..

Extrémní zhoršení ekzému, do toho kopřivka a ještě infekce. Ekzém se mi rozšířil víceméně na celé tělo a já nemohla nosit ani kalhoty, jak mi mokvala kůže na nohách. Ruce totálně opuchlé, krvavé a bolavé. Začíná období absolutního dna, kdy celou noc se jenom škrábu a přes den se stydím vylézt z bytu. Tohle období ,,temna“ začalo v lednu roku 2017.

petra hodovalová

 

V absolutním zoufalství jedu k dermatoložce s žádostí o pomoc. Paní doktorka mi oznámila že to teda mam fakt hrozný a politovala mě.    

Jóóó !super! tohle teď vážně potřebuju!

A je to tady, historie se opakujeNapsala mi zase léky. Kortikosteroidy a nějaké masti, které vážně neskutečně smrděli.

Položila jsem ji otázku: „Kdy tohle skončí?“ A ona odpověděla: ,,Nikdy, nauč se s tím žít“.

Tahle věta mě zní v hlavě tak jasně, že na to nikdy nezapomenu. Napadlo mě, že raději už nechci žít, než tohle!!!

FOTOGRAGIE VIZ. NÍŽE.

Vzpomínám na ten pocit, kdy jsem totálně na dně, jedu narvaným MHD v Praze a brečím. Je mi jedno, že na mě každej civí. Cítila jsem jenom bolest a prázdno. Vše mi bylo jedno.

Asi dva dny jsem se utápěla v depkách a sebelítosti. Jenom jsem ležela v posteli a ani nevycházela ven.

Pak ale přišel nějaký impuls, nějaký hlas uvnitř na mě křičel ,,vzpamatuj se“.

PŘIŠLO ROZHODNUTÍ!  Nová energie a touha po lepším životě, něco se ve mně zlomilo.

A takhle začala moje cesta k uzdravení – byl únor 2017. Sjížděla jsem internet od rána do večera a hledala nějaký ucelený návod, jak se toho zbavit! Jenže všude bylo doporučení na nějaký produkt, nebo nějakého člověka, nebo nějakou terapii, ale to jsem já nechtěla. Chtěla jsem to celé pochopit a získat ucelený návod. Hlavně to pochopit!!!

Začala jsem studovat knihy o tom, jak funguje lidské tělo, o stravě, o bylinkách, o půstech. Následovalo praktikování různých diet - bezlepková, antihistaminová, zásaditá, bez mléčných výrobků, různé detoxikační kůry, cukrfree, půsty atd.

Na začátku se mi samozřejmě začalo detoxikovat tělo, a tak se ekzém extrémně zhoršil. Musela jsem přestat a zpomalit. Což jsem se taky dozvěděla až vlastní praxí.

Byl to jeden velký chaos, protože jsem vše praktikovala pokus/omyl. Než jsem pochopila, co mi dělá dobře a co nedělá.

Po dlouhém období, kdy probíhalo čištění mého těla jsem zjistila, že sice už nemám viditelné projevy na kůži ale jakmile udělám dietní chybu, ekzém se okamžitě začíná ozývat. Tohle byl prosinec 2017. Tudíž nějakých 11 měsíců, kdy jsem zkoušela, co mi sedí a co ne. V tomto období samozřejmě byly i chvíle, kdy jsem ztratila naději, na chvilku sešla z cesty, a pak začínala znovu.

 Hledala jsem důvody PROČ SE VRACÍ a po x nastudovaných knihách fungování lidského těla mi přišla odpověď.

 Tělo funguje na základě fungování mojí mysli!

A tady teprve začíná klíčové studium. Navštívila jsem spoustu seminářů a přečetla spoustu knih o tom, jak fungují myšlenky, o sebelásce a osobním rozvoji. Tady teprve přišlo velké pochopení a uvědomění, proč vzniká atopický ekzém, proč vznikají vlastně jakékoli nemoci.

Nyní můžu s velkou láskou poděkovat svým nemocem za tuhle trnitou cestu, protože kdyby nebyly součástí mého života, nebyla bych tam, kde jsem dnes.

Zdravá, šťastná a život si užívám naplno a naprosto bez omezení. Můžu jíst vše. Nemám alergie, ani žádné záněty průdušek.

Tato cesta trvala tedy od února 2017 do dubna 2018. Vše sdílím z toho důvodu, abyste VY tuto cestu měli ucelenější a nemuseli postupovat stylem pokus/omyl.